Doorgaan naar inhoud

Max Havelaar; of de Koffieveilingen der Nederlandsche Handel-Maatschappij

Max Havelaar; of de Koffieveilingen der Nederlandsche Handel-Maatschappij - Multatuli
Gekartonneerd met stofomslag

Koop Tweedehands

Laatste exemplaar reeds verkocht.

Houd me op de hoogte!

Ontvang een e-mailbericht zodra dit boek weer tweedehands leverbaar is.

Koop NieuwWeb only

Niet nieuw beschikbaar.

Omschrijving

Nederlands Indië, tweede helft van 19e eeuw. De Nederlandse kolonialen verdienen kapitalen aan delevendige koffiehandel. De flamboyante, nieuwe assistent resident Max Havelaar trekt zich het lot van debevolking in de arme en onrustige provincie Lebak aan. De inlandse regent en de hoofden houden de bevolking hardhandig onder de duim en Havelaar is dagelijks getuige van plunderingen en gewelddadigheden. Hij probeert in te grijpen door de regent en de demang aan te klagen. Gesteund door het inlandse hoofd van politie hoopt hij zijn zaak te kunnen winnen, maar zijn directe chef, de resident, wil er niets van weten. Havelaar wordt overgeplaatst naar een andere provincie. Havelaar laat het hier niet bij zitten en en richt zich tot de Gouverneur-Generaal, van wie hij begrip voor de zaak verwacht. Als hij ook daar nul op rekest krijgt stort de wereld van de jonge idealist in.

Recensies

Gemiddelde waardering

Nog geen beoordelingen

Plaats een beoordeling

Recensies van onze lezers

Beoordeel dit boek als eerste!

Om een recensie te schrijven moet je zijn.