Max Havelaar; of de Koffieveilingen der Nederlandsche Handel-Maatschappij
Koop Tweedehands
Houd me op de hoogte!
Ontvang een e-mailbericht zodra dit boek weer tweedehands leverbaar is.
Koop NieuwWeb only
Omschrijving
Nederlands Indië, tweede helft van 19e eeuw. De Nederlandse kolonialen verdienen kapitalen aan delevendige koffiehandel. De flamboyante, nieuwe assistent resident Max Havelaar trekt zich het lot van debevolking in de arme en onrustige provincie Lebak aan. De inlandse regent en de hoofden houden de bevolking hardhandig onder de duim en Havelaar is dagelijks getuige van plunderingen en gewelddadigheden. Hij probeert in te grijpen door de regent en de demang aan te klagen. Gesteund door het inlandse hoofd van politie hoopt hij zijn zaak te kunnen winnen, maar zijn directe chef, de resident, wil er niets van weten. Havelaar wordt overgeplaatst naar een andere provincie. Havelaar laat het hier niet bij zitten en en richt zich tot de Gouverneur-Generaal, van wie hij begrip voor de zaak verwacht. Als hij ook daar nul op rekest krijgt stort de wereld van de jonge idealist in.
Specificaties
- Auteur:
- Uitgever:de Bijenkorf
- Bindwijze:Gekartonneerd met stofomslag
- Aantal Pagina's:289
- Jaar:1992
Rubriek:
Recensies
Recensies van onze lezers
Beoordeel dit boek als eerste!
Om een recensie te schrijven moet je zijn.